poniedziałek

Czym jest mentalizm?

Napewno nie raz obiło Ci się o uszy słowo mentalizm.
Być może nie usłyszałeś tego w bezpośrednio ale jestem pewien, że spotkałeś się z opowiadaniami nt. magików czy czarodziejów których ludzie nazywali mentalistami.
 Ten czarodziej to chyba mentalista - stwierza obserwujący widowisko.
Mentalizm to sztuka iluzji oraz sztuczki triki i tym podobne.
Ale jaką naukową definicję ma mentalizm?

Pozwolę sobie przytoczyć definicję z wikipedii:

Mentalizm - kategoria sztuki iluzji reprezentowana przez iluzjonistów mentalistów, umożliwiająca wywoływanie zjawisk pozornie nadprzyrodzonych - pozorna telepatia, jasnowidztwo lub parapsychologia.

Mentalista jest w stanie sprawić wrażenie telepatii oraz prekognicji dzięki wykorzystaniu techniki zimnego odczytu, odczytywaniu mowy ciała, stosowaniu przekazów podprogowych, rzadziej sugestii i hipnozy oraz mnemoniki. Znajomość wiedzy z zakresu wymienionych wyżej dziedzin, także wiedza dotycząca wykorzystania iluzji kognitywnych, psychologii, pozwala osiągnąć niesamowite efekty.


Zapewne myślisz teraz że mentalizm to sztuczki triki i mnóstwo skutecznych technik które nie są dla Ciebie - osoby która nie miała w tym wcześniej praktycznie nic wspólnego lub bardzo niewiele czytając jakieś czyste podstawy i definicje.

Tutaj zapewne zostaniesz przezemnie zaskoczony po raz kolejny ponieważ powiem Ci, że nauczenie się tych technik oraz zrozumienie na czym polegają te sztuczki triki nie jest niczym trudnym.
No ale jak to możliwe skoro mentalizm to dziedzina w którą są wtajemniczone nieliczne osoby?
Dzieje się tak, a naprawdę uwierz mi, że jest to dobre(dlaczego napisze zaraz) ponieważ samo nauczenie się podstaw mentalizmu oraz wgłębienie się w bardziej zaawansowane techniki wcale nie wymaga jakiegoś wielkiego nakładu czasu lecz odpowiednich źródeł wiedzy na których uczyli się najlepsi w tej dziedzinie.

Natomiast plusem tego, że mentalizm jest dziedziną o której niewiele osób słyszała, a jeszcze mniejsza garstka ludzi zna jej tajniki.
Dzięki temu mentalizm to coś wyjątkowego i jeśli wgłębisz się w jej techniki to wywołasz niesamowite wrażenia w gronie swoich znajomych!


Na koniec zostawiłem dla Ciebie być może najbardziej wartościową i zaskakująca niespodziankę, a mianowicie mam Tobie do zaoferowania jeden z najobszerniejszych i najdokładniejszych kursów mentalizmu!

Więcej informacji oraz link do pobrania znajdziesz tutaj!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz